HK Malmö vs IK Sävehof (H)

vs
2018-03-19
Resultat: 22 - 18

Matchreferat

Domare Michael Johansson och Markus Winberg

Publik 1208

Spelplats

Baltiska Hallen
Eric Perssons väg 9, 217 62 Malmö, Sverige

HK Malmö

PositionMatcherMålSkott% Mål2 minMEPRäddningarRäddningar %Straff rädd.Räddning straff %
 02200300000

IK Sävehof (H)

# SpelarePositionMatcherMålSkott% Mål2 minMEPRäddningarRäddningar %Straff rädd.Räddning straff %
1Per SandströmMålvakt0000000000
4Henrik JohanssonV60000000000
5Viktor RhodinM60100000000
6Oskar Sunnefeldt9M0400000000
7Jonas Larholm9M0100000000
9Vetle Eck Aga9M0000000000
11Eric Westergren MalmbergM60000100000
12Simon MöllerMålvakt0000000000
14Johan FagerlundH90200000000
15William BogojevicV90100100000
16Anton HagvallMålvakt0000000000
22Gzim SalihiH90000000000
23Viktor OttossonV60200000000
26Jonathan Edvardsson9M0200000000
34Sebastian KarlssonH60500000000
 Total 01800200000