Hammarby IF vs IK Sävehof (H)

vs
2018-12-04
Resultat: 29 - 27

Matchreferat

Domare Johan Gomér och Martin Gomér

Publik 507

Spelplats

Eriksdalshallen
Ringvägen 68, 118 61 Stockholm, Sverige

Hammarby IF

PositionMålVarning2 minRött kort% MålMEPSkottRäddningarRäddningar %Straff rädd.MatcherRäddning straff %
 2914000000000

IK Sävehof (H)

# SpelarePositionMålVarning2 minRött kort% MålMEPSkottRäddningarRäddningar %Straff rädd.MatcherRäddning straff %
2Joakim LarssonM6200000000000
4Henrik JohanssonV6100000000000
6Oskar Sunnefeldt9M510000000000
7Jonas Larholm9M401100000000
8Emil BerlinH6100000000000
9Vetle Eck Aga9M000000000000
10Christoffer BrännbergerM6110000000000
12Simon MöllerMålvakt000000000000
15William BogojevicV9400000000000
16Agust Eli BjörgvinssonMålvakt000000000000
17Sebastian SpanteV6300000000000
22Gzim SalihiH9210000000000
26Jonathan Edvardsson9M000000000000
34Sebastian KarlssonH6400000000000
 Total 2731100000000