Alingsås HK vs IK Sävehof

vs
2019-05-30
Resultat: 20 - 27

Matchreferat

Domare Mirza Kurtagic och Mattias Wetterwik

Publik 2750

Spelplats

Estrad Alingsås
Bryggaregatan 4, 441 30 Alingsås, Sverige

Alingsås HK

PositionMålVarning2 minRött kort% MålMEPSkottRäddningarRäddningar %Straff rädd.MatcherRäddning straff %
 2013000000000

IK Sävehof (H)

# SpelarePositionMålVarning2 minRött kort% MålMEPSkottRäddningarRäddningar %Straff rädd.MatcherRäddning straff %
2Joakim LarssonM6700000000000
6Oskar Sunnefeldt9M510000000000
7Jonas Larholm9M200000000000
8Gustaf WedbergH6000000000000
9Vetle Eck Aga9M000000000000
10Christoffer BrännbergerM6011000000000
12Simon MöllerMålvakt000000000000
15William BogojevicV9101000000000
16Agust Eli BjörgvinssonMålvakt000000000000
22Gzim SalihiH9600000000000
23Viktor OttossonV6300000000000
26Jonathan Edvardsson9M200000000000
34Sebastian KarlssonH6100000000000
 Total 2722000000000