Resultat

Lag1:a halvlek2:a halvlekResultatUtfall
Alingsås HK11920Förlust
IK Sävehof (H)101727Vinst

Alingsås HK

PositionMålVarning2 minRött kort% MålSkottMEPRäddningarRäddningar %MatcherStraff rädd.Räddning straff %
 2013000000000

IK Sävehof (H)

# SpelarePositionMålVarning2 minRött kort% MålSkottMEPRäddningarRäddningar %MatcherStraff rädd.Räddning straff %
2Joakim LarssonM6700000000000
6Oskar Sunnefeldt9M510000000000
7Jonas Larholm9M200000000000
8Gustaf WedbergH6000000000000
9Vetle Eck Aga9M000000000000
10Christoffer BrännbergerM6011000000000
12Simon MöllerMålvakt000000000000
15William BogojevicV9101000000000
16Agust Eli BjörgvinssonMålvakt000000000000
22Gzim SalihiH9600000000000
23Viktor OttossonV6300000000000
26Jonathan Edvardsson9M200000000000
34Sebastian KarlssonH6100000000000
 Total 2722000000000

Spelplats

Estrad Alingsås
Bryggaregatan 4, 441 30 Alingsås, Sverige

Återblicka

Domare Mirza Kurtagic och Mattias Wetterwik

Publik 2750